Kā ekonomēt siltumenerģiju dzīvojamajā mājā,

4.marts, 2009.

Tāpat kā citviet Latvijā, arī Saulkrastos iedzīvotāji meklē visdažādākās iespējas, kā ietaupīt. Liela ģimenes budžeta daļa tiek atvēlēta komunālajiem maksājumiem, tai skaitā maksai par izlietoto siltumenerģiju. Kā ietaupīt un maksāt mazāk par komunālajiem pakalpojumiem?

Izeja ir atrasta – uzlabojot savas mājas energoefektivitāti, kuru var panākt ne tikai veicot mājas renovāciju, samazinās enerģijas patēriņš un tiek panākta lietderīgāka siltuma resursu izmantošana.

Jūsu dzīvokļa siltuma zudumi samazināsies, ja veiksiet logu spraugu nopakošanu vai veco logu rāmju nomaiņu, dzīvokļa durvju spraugu likvidāciju un siltināšanu. Nopakojot koplietošanas telpu logus kāpņu telpās un sekojot līdz, lai kāpņu telpu ārdurvis un iekšējās durvis vienmēr būtu aizvērtas, ievērojami samazināsies siltuma zudumi.

Dzīvokļa īpašnieki sadarbībā ar apsaimniekotāju uzstāda savos dzīvokļos uz radiatoriem termoregulatorus. Aiz radiatoriem iespējams uzstādīt termoizolējošas atstarojošās plāksnes, lai siltums caur sienu aiz radiatora neizplūstu ārā. Izejot no sava dzīvokļa var samazināt temperatūru dzīvoklī, noregulējot radiatoru, līdz ar to samazinot siltumenerģijas patēriņu.

„Saulkrastu komunālserviss” turpinās veikt daudzdzīvokļu māju iekšējās siltumapgādes sistēmas hidraulisko balansēšanu, kā arī uzturēt mājā optimālu temperatūras režīmu, pazeminot apkures temperatūru naktīs. Rezultātā samazinās mājas kopējās siltumenerģijas izmaksas un ieguvēji ir visi dzīvokļu īpašnieki. Tomēr aicinām arī iedzīvotājus aktīvi piedalīties taupīšanā!

Taupīsim siltumu savās mājās un uzveiksim ekonomisko krīzi kopā!