Šķirosim atkritumus arī Saulkrastos!

25.jūlijs, 2008.

 

Mūsu spēkos ir saglabāt dabu un atstāt tīru apkārtējo vidi mūsu bērniem, mums ir  tikai nedaudz jāpamaina ikdienas paradumi. Mūsdienās cilvēki rada virkni atkritumu, kuru var un vajadzētu izmantot atkārtoti.

„Saulkrastu Komunālserviss” sadarbībā ar atkritumu apsaimniekošanas kompāniju „Ragn-Sells” deviņos atkritumu savākšanas laukumos ir uzstādījis konteinerus šķirotiem atkritumiem:

  • papīram un kartonam;

  • plastmasas iepakojumam.

Šķirošana ir ne tikai videi draudzīgs, bet arī ekonomiski izdevīgs pasākums. Samazināsies nešķirotu sadzīves atkritumu daudzums un šķirotie atkritumi tiks izvesti bez maksas.

No otrreizējām izejvielām, kas tiek sagatavotas no dalīti vāktajiem atkritumiem, tiks ražotas jaunas preces un enerģija.

Šāda pieredze jau ir daudzām Latvijas pilsētām – tagad arī Saulkrastu iedzīvotāji varēs piedalīties pasaules resursu taupīšanā, šķirojot atkritumus.

Esiet aktīvi un dariet to!

 

Atkritumu šķirošana ir ļoti vienkārša. Dalīti no sadzīves atkritumiem tiek savākta makulatūra un kartons, ka arī tīrs plastmasas un papīra iepakojums, tas tiek likts speciāli šim mērķim paredzētajos konteineros. Šeit ir dažas rekomendācijas par šķirošanu:

  • šķirošanai DER tīri polietilēna maisi un tīras plasmasas kastes, tīras PET pudeles un kannas no dzērieniem, kā arī cits tīrs plastmasas iepakojums
  • šķirošanai NEDER plasmasas un gumijas izstrādājumi, kā arī netīras plēves;
  • no papīra izstrādājumiem pārstrādei DER avīzes, žurnāli, katalogi, reklāmas materiāli, biroju papīrs, burtnīcas, aploksnes, gramatas bez vākiem, tīras un sausas kartona kastes, tīrs papīra iepakojums;
  • pārstrādei NEDER slapjš kartons, vienreiz lietojamie trauki, follija, putuplasts, iepakojums no dzērieniem, iepakojums no saldējuma, konfektēm u.t.t.