Saistībā ar ilgstoši karsto laiku tiks veikti centralizētās ūdensapgādes sistēmas hlorēšanas darbi

Mēs sen neesam piedzīvojuši tādus laikapstākļus, kad vairākas nedēļas pēc kārtas gaisa temperatūra turas ap +30 grādiem. Un lai šādi laikapstākļi neietekmētu mūsu dzīves kvalitāti, SIA “Saulkrastu komunālserviss” profilaktiskos nolūkos laika periodā no 2021.gada 9.jūlija līdz 2021.gada 16.jūlijam veiks centralizētās ūdensapgādes sistēmas hlorēšanas darbus jeb “hlorēšanu”.

Ūdensvadu dezinficēšanas laikā un arī 24 stundas pēc tās uzturā ieteicams lietot vārītu ūdeni, sadzīviskos nolūkos ūdeni var droši lietot arī bez novārīšanas.

Visbiežāk ūdensvada tīklu dezinfekcija tiek veikta ar hloru un tā savienojumiem. Šīs vielas dezinfekcijas nolūkos izmantojamajā koncentrācijā nav veselībai kaitīgas vai bīstamas, taču ūdens dezinficēšanas laikā iegūst nepatīkamu aromātu un tam var būt neliela hlora piegarša.

“Hlorēšanas” darbi tiek veikti, pamatojoties uz Ministru kabineta 2017.gada 14.novembra noteikumiem Nr. 671 “Dzeramā ūdens obligātās nekaitīguma un kvalitātes prasības, monitoringa un kontroles kārtība”.

Scroll to top