SIA “Saulkrastu komunālserviss” Ūdens apgādes nodaļas paziņojums!

Saskaņā ar Ministru kabineta 2016.gada 22.marta noteikumu Nr. 174 „Par sabiedrisko ūdenssaimniecības pakalpojumu sniegšanu un lietošanu” 53. punktu SIA „Saulkrastu komunālserviss” ir tiesīga aprēķināt kompensāciju par ūdenssaimniecības pakalpojumu lietošanas noteikumu pārkāpšanu. MK noteikumi nosaka, ka patērētā ūdens vai novadīto notekūdeņu daudzumu aprēķina, ņemot vērā nominālo ūdens caurplūdumu caur ūdensapgādes ievadu vai kanalizācijas izvadu diennaktī (24 stundās), skaitot no pārkāpuma izdarīšanas dienas. Ja pārkāpuma izdarīšanas laiks nav precīzi nosakāms, tiek pieņemts, ka tas izdarīts vienu mēnesi iepriekš, skaitot no dienas, kad pakalpojuma sniedzējs konstatējis pārkāpumu.

Nominālo ūdens caurplūdumu aprēķina, izmantojot sekojošu formulu:
Q = π x d2/4 x v
Q – ūdens caurplūdums (m3 /s);
π – matemātiskā konstante (3,14);
d – cauruļvada iekšējais diametrs (m);
v – ūdens tecēšanas ātrums (0,8 m/s).

Sniedzam soda naudas aprēķina piemēru: Q = 3,14 x 0,0252/4 x 0,8 = 0,0003925 m3/s, konvertējam kubikmetros stundā 1,413 (m³/h) un pārrēķinām kubikmetros diennaktī 33,91 (m³/dnn), pēc tam reizinām ar viena kubikmetra cenu (ūdens 1,45 eiro vai kanalizācija 2,20 eiro), iegūstot viena mēneša soda naudas aprēķinu, kas sastāda no 1475,55 eiro līdz 2238,72 eiro.

Pamatojoties uz Ūdenssaimniecības pakalpojumu likuma 8. panta pirmo daļu, pēc 2024.gada 1.janvāra konstatētajiem nelegālajiem individuāliem dzīvojamo māju pieslēgumiem tiks pārtraukta ūdenssaimniecības pakalpojumu sniegšana līdz soda naudas nomaksai un nepieciešamās dokumentācijas sakārtošanai.

SIA „Saulkrastu komunālserviss” aicina nekustamā īpašuma īpašniekus būt atbildīgiem un legalizēt nenoformētos individuālos dzīvojamo māju centralizētos kanalizācijas un ūdensapgādes pieslēgumus, noslēdzot ūdenssaimniecības pakalpojumu līgumus ar pakalpojuma sniedzēju.

Pakalpojuma lietotājiem, kuri nelikumīgos pieslēgumus legalizēs līdz 2023.gada 29.decembrim, soda nauda netiks piemērota. Atgādinu, ka Pašvaldības līdzfinansējums nekustamā īpašuma pievienošanai centralizētajiem kanalizācijas tīkliem ir pieejams līdz 2023.gada beigām. Papildu informāciju ir iespējams saņemt, vēršoties pie SIA „Saulkrastu komunālserviss”.

Atgādinām, ka Pašvaldības līdzfinansējums nekustamā īpašuma pievienošanai centralizētajiem kanalizācijas tīkliem ir pieejams līdz 2023.gada beigām. Papildu informāciju ir iespējams saņemt, vēršoties pie SIA „Saulkrastu komunālserviss”.